مشاهده پست

شنبه 14 اسفند 1400-7:51

اخبار روزانه (شنبه 14 اسفند ماه)


درخواست لغو استرداد مالکیت دو مجموعه ورزشی سرخابی‌ها

وزیر ورزش خواستار لغو استرداد مالکیت دو مجموعه ورزشی شهدای گمنام تهران و ناصر حجازی به وزارتخانه متعلق به پرسپولیس و استقلال از معاون اول رئیس جمهور شد. حمید سجادی وزیر ورزش به معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: به استناد تصویب نامه ۱۳ مرداد سال ۹۹ متضمن انتقال مالکیت مجموعه ورزشی شهدای گمنام تهران با مساحت ۱۵۱۳۵.۹ متر مربع عرصه از وزارت ورزش به شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس و نیز تصویب نامه ۱۴ دی سال ۹۹ دایر بر انتقال مالکیت مجموعه ورزشی ناصر حجازی با مساحت ۱۰ هزار مترمربع عرصه از وزارت ورزش به شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ، پلاک های ثبتی موصوف تحویل آنها شد. با توجه به ضرورت حمایت از شرکت فرهنگی ورزشی استقلال به منظور اختصاص ورزشگاه استاندارد در تهران برای تیم های ورزشی زیر مجموعه و توجه به تصرف و بهره‌برداری بیش از ۲۳ سال شرکت موصوف از مجموعه  این وزارت در نظر دارد نسبت به واگذاری پلاک ثبتی به منظور حفظ یکپارچگی مجموعه و در راستای ماده ۱۱۷ قانون محاسبات عمومی اقدام نماید.

 

افزايش سرمايه ٢٤٠٠ درصدي "سایرا"

شرکت ایرانیت افزایش سرمایه سنگین 2400 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی را اعلام کرده‌ است. بنابراین "سایرا" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 4.56 به 114 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت در تابلو نارنجی بازار پایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی و انجام پروژ پلی یورتان در محل کارخانه ایرانیت تهران واقع در شهر ری شود.

 

پیشنهاد افزایش سرمایه 50 درصدی باشگاه استقلال

باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 50 درصدی از محل آورده نقدی خبر داد.بنابراین باشگاه "استقلال" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 719.4 میلیارد به 1.07 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت در شرف پذیره نویسی از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی اعمال خواهد شد تا صرف سهام با سلب حق تقدم و صدور سهام جایزه برای سهامداران اولیه شود.

 

درج نماد "گلپخش" و عرضه اولیه 25 درصدی سهام

شرکت گلپخش اول از ۲۰ بهمن در پلاک ۶۰۰ با نماد "گلپخش" در بازار دوم معاملات بورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۲۵ درصدی سهام بابت عرضه اولیه، انتقال به کد بازارگردان و عرضه پس از روز عرضه اولیه قرار گیرد. سرمایه شرکت با ۲۰۷۳ نیروی انسانی در بدو تاسیس ۱۰ میلیون تومان بوده که طی 9 مرحله افزایش سرمایه به ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

4

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین