مشاهده پست

چهار شنبه 22 دی 1400-8:20

اخبار روزانه (چهارشنبه 22 دی ماه)


موافقت رئیس جمهور با ابلاغ برخی بندهای مصوبه حمایتی از بورس

احسان خاندوزی: بورس آیینه تمام نمای اقتصاد است و تمام وزارتخانه‌ها، بخش‌ها و تحولات خارجی و داخلی، خود را در آیینه تمام نمای بورس نمایان می‌کنند. وظیفه دولت است که سازماندهی بازار سرمایه را به‌صورت رقابت پذیر و شفاف و با قدرت نقدشوندگی بالا اجرا کند. نقد شوندگی در بازار سهام باید با حداکثر شفافیت و مبارزه با مفاسد اقتصادی و حمایت از گروه هایی که صدای آن‌ها به گوش نمی‌رسد مانند سهامداران خرد که از سال ۹۷ به جمعیت آنها افزوده شده، صورت گیرد.

 

عضو ناظر مجلس در شورای بورس: شیوه عرضه‌‌های اولیه باید اصلاح شود!

محسن علیزاده: در دولت سیزدهم وزارت اقتصاد هم در این خصوص اعلام آمادگی کرد و در نهایت اقدامی انجام نشد. در نتیجه مجلس تصمیم گرفت که این موضوع را پیگیری کند و با کمک فعالان بازارسرمایه به این موضوع بپردازد تا بتوانیم آثار مثبتی را در بورس شاهد باشیم و خلاءهای بازارسرمایه پر شود. مدتی است تصمیماتی در بازارسرمایه گرفته می‌شود که موجب رانت شده است. تغییر شیوه عرضه‌های اولیه یکی از این موارد بوده و باید گفت این شیوه با نقدهایی بجا مواجه شده است. همچنین اگر شرکتی می‌خواهد سهام خود را در بورس عرضه کند، ‌باید این شیوه آزادانه انجام شود؛ در نتیجه با تغییر روش عرضه‌های اولیه اعتماد مردم به بورس سلب شده است و به نظرم سازمان و شرکت بورس باید هر چه سریع تر این موضوع را اصلاح کنند.

 

نامه بورسی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به رییس جمهور  

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، طی نامه‌ای از رییس جمهور خواست با توجه به حساسیت بالای بازارسرمایه نسبت به مولفه‌های مندرج در قوانین بودجه ۱۴۰۱، از بسته حمایتی دولت که چندی پیش توسط وزیر اقتصاد و دارایی پیشنهاد شده بود، حمایت کند.محمدرضا پور ابراهیمی در پیوست این نامه پیشنهادهایی را نیز از طرف کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار برای تکمیل گزارش بسته حمایتی دولت از بازارسرمایه ارایه کرد. البته شنیده‌ها حاکی از این است که رییس جمهور پیشتر دستور اصلاح لایجه بودجه را به رئیس سازمان برنامه و بودجه داده است.

 

آغاز عملیات بازارگردانی 12ماهه دو شرکت فرابورسی

محسن اشعری زاد مدیر عملیات بازار شرکت فرابورس: پیرو مجوز فعالیت و درخواست صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی سپهر بازار سرمایه مبنی بر بازارگردانی سهام دو شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده رود و سرمایه‌گذاری مسکن شمال غرب قابل معامله در بازار اول فرابورس، بازارگردانی دو نماد با استفاده از روش مبتنی بر حراج از شنبه 25 دی آغاز می‌شود.

2

عالی بود ممنون از زحماتتون
محمد آهن جان چهار شنبه 22 دی 1400-10:45 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
بسیار عالی
عباس کریم زاده چهار شنبه 22 دی 1400-9:46 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین