مشاهده پست

شنبه 25 دی 1400-8:8

اخبار روزانه (شنبه 25 دی ماه)


اعلام شرایط و زمان عرضه بلوک 15 درصدی «فارس»

بلوک 15 درصدی سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی درحالی 15 دی با توجه به عدم تکمیل مدارک درخواستی از متقاضیان، لغو شد که سازمان خصوصی سازی برای دومین بار ، آماده واگذاری مجدد این بلوک در بازار دوم معاملات بورس شد. مقرر شده 43 میلیارد و 50 میلیون سهم در نماد "فارس" در چهارشنبه 6 بهمن عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 1407 تومان و قیمت پایه کل 60.5 هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

 

وزیر صنعت: 40 درصد از دومین معدن بزرگ کشور به مردم واگذار می‌شود!  

رضا فاطمی‌امین در تازه ترین وعده به مردم گفت: عدالت یکی از موضوعات دولت بوده و برای این مهم، قرار است مردم در سهام معادن بزرگ سهیم می شوند. به این منظور برای معدن مس در زابل ، مزایده به شرط حضور مردم در سهام شرکت گذاشته شد و همین رویه در معدن کرور هم رخ خواهد داد و بیش از ۴۰ درصد سهام در اختیار مردم قرار می گیرد.  

 

استعفای علی عسگری از مدیریت هلدینگ خلیج فارس تکذیب شد...  

در برخی رسانه‌ها خبری مبنی بر استعفای عبدالعلی علی عسگری از مدیریت هلدینگ خلیج فارس منتشر شد که وی ضمن تکذیب این خبر، گفت: کار را با قدرت آغاز و جلسات را از اولین روز کاری شروع کرده‌ایم و برای تحول در این مجموعه اقتصادی برنامه داریم.

 

مجلس: ۲۰ میلیون نفر جامانده سهام عدالت، سال آینده مشمول سهام عدالت می‌شوند.

علی اکبر حیدری، سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت: پرداخت سهام عدالت به جاماندگان در برنامه دولت جدید هست و ما هم پیگیر این موضوع هستیم که این ماجرا زودتر تعیین تکلیف شود. او گفته احتمالا نیازی به تعیین منابعی برای این موضوع در بودجه نباشد، زیرا منابع قابل توجهی از سهام عدالت در سال های گذشته کسر شده و در قالب سهام بازگشت شده به دولت موجود است و اگر همان سهام در قالب انتقال سیستمی انجام شود، می توان از آن برای جاماندگان استفاده کرد. سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی گفته قبلا هم کمیسیون اقتصادی اعلام کرده بود که این موضوع تا پایان امسال تعیین تکلیف خواهد شد. دو گروه در دسته جاماندگان سهام عدالت قرار دارند، اول گروهی که سهام عدالت برای آنها صادر شده اما دعوت‌نامه به دست آنها نرسیده یا اینکه دعوت‌نامه را گرفته‌اند اما مراحل قانونی را طی نکرده‌اند. مجموع این افراد چهار میلیون نفر هستند. اما گروه دوم کسانی هستند که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آنها را جزو شش دهک پایین درآمدی شناسایی کرده اما مشمول سهام عدالت نشده‌اند.

5

عالی بود ممنون از زحماتتون
بی بی سلطان افروز شنبه 25 دی 1400-10:35 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین