مشاهده پست

جمعه 23 اردیبهشت 1401-20:26

اخبار روزانه (شنبه 24 اردیبهشت)


آغاز عمليات بازارگردانی ٣ شركت فرابورسی

مدیر عملیات بازار شرکت فرابورس پیرو مجوز فعالیت و درخواست صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی مهرگان مبنی بر بازارگردانی سهام شرکت فروسیلیسیم خمین قابل معامله در بازار دوم فرابورس اعلام کرد: بازارگردانی این نماد با استفاده از روش مبتنی بر حراج از یکشنبه 25 اردیبهشت آغاز می‌شود. همچنین پیرو مجوز فعالیت و درخواست صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی بهمن گستر مبنی بر بازارگردانی سهام دو شرکت بهمن لیزینگ و بهمن دیزل قابل معامله در بازار اول و دوم فرابورس، دوره بازارگردانی دو نماد با استفاده از روش مبتنی بر حراج، تمدید شد.

 

تمديد مجوز افزايش سرمايه ٢٤٠ درصدي "قتربت"

 شرکت قند تربت حیدریه 25 اسفند مجوز افزایش سرمایه 240 درصدی را از سازمان بورس دریافت کرد اما نتوانست در مهلت قانونی 60 روزه اقدام به برگزاری مجمع فوق‌العاده کند و درخواست تمدید کرد. به همین دلیل سازمان بورس با تمدید 30 روزه مهلت استفاده از این مجوز و تا 23 خرداد ماه موافقت کرد. "قتربت" سرمایه فعلی را از 14/7 به 50 میلیارد تومان می‌رساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه از دو محل سود انباشته و مطالبات  سهامداران و آورده نقدی برای اجرای طرح بهسازی ماشین آلات ، اعمال می شود.

 

رشد ٠/٧ درصدی ارزش "سهام عدالت"

 ارزش این سهام در هفته کاری اول فروردین ماه برخلاف رشد شاخص‌های عملکردی بازار سرمایه، با کاهش ارزش مواجه شد، اما در هفته دوم فروردین ماه و با رشد شاخص کل، ارزش سهام عدالت نیز رشد قابل قبولی داشته است و در هفته سوم فروردین ماه با افت مواجه شد. طی هفته پایانی فروردین ماه ارزش این سهام رشد 4 درصدی را ثبت کرد و در هفته اول اردیبهشت ماه با رشد 0/85 درصدی مواجه شده است. ارزش برگه‌های سهام عدالت در هفته گذشته رشد 0/68 درصدی داشته است. این مساله در حالی رخ داده است که شاخص کل بورس با افزایش 2/3 درصدی و شاخص کل هم‌وزن بورس نیز افزایش 3/77 درصدی داشته‌اند.

 

آغاز دوره قراردادهای اختیار معامله "وبملت"

دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر روی سهام بانک ملت در سررسید آبان سال 1401 از دوشنبه 26 اردیبهشت در بازار مشتقه بورس تهران آغاز می‌شود. معاملات مربوط به این قراردادها تنها به‌صورت برخط بوده و صرفاً از طریق کارگزارانی که مجوز معاملات برخط در این بازار را دارا باشند، قابل انجام است. همچنین با توجه به راه‌اندازی سامانه مدیریت ریسک و امکان محاسبات وجوه تضمین براساس ضوابط وجه تضمین قرارداد اختیار معامله در بورس تهران و فرابورس، اتخاذ موقعیت باز فروش در قراردادهای اختیارمعامله به شرط کفایت وجوه تضمین برای تمامی فعالان بازار سرمایه امکان پذیر است.

 


4

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین