مشاهده پست

دو شنبه 4 بهمن 1400-8:9

اخبار روزانه (دوشنبه 4 بهمن ماه)


عشقی: سود معوق سهام از طریق سجام پرداخت می‌شود!  

عمدتاً یکی از موضوعات مهم به سود سال‌های گذشته سهامداران خرد مربوط می‌شود که در شرکت‌ها باقی مانده است و این شرکت‌ها به دلایل مختلف این سود را واریز نکرده‌اند. تلاش می‌کنیم سازوکاری ایجاد کنیم تا سهامداران خرد بتوانند سودهای خود را دریافت کنند که از مصادیق حق الناس است که در داخل شرکت‌ها می‌ماند و این شرکت‌ها هستند که منتفع می‌شوند لذا سازمان بورس حتماً پیگیری می‌کند که این شرکت‌ها در موعد مقرر سودهای تقسیمی را به حساب سهامداران واریز کنند. در تلاشیم که سودهای سال‌های گذشته سهامداران که توزیع نشده را در سامانه سجام ثبت و از همین طریق آن را پرداخت کنیم.

 

عضو کمیسیون صنایع مجلس: دولت اصلا نمی‌داند بورس چیست...

رضا حسینی قطب‌ آبادی: نبود برنامه توسط دولت‌ها باعث چنبره زدن مافیاها در اقتصاد می شود. در بورس هم دولت قبلی با اقداماتی موجب ضرر و زیان مردم شد و این دولت هم برنامه‌ای برای بورس ندارد. بورس اصلا برای دولت هم تعریف نشده و نمی‌داند بورس چیست تا بداند چه برنامه ایی باید داشته باشد. همه دنیا از محل تجمیع سرمایه‌های مردم و سرمایه‌گذاران برای پیشبرد امور زیربنایی استفاده می‌کنند که هم به سهامدار عایدی می‌رسد و هم برای کشور خوب است اما در ایران مردم با هر دلیل و انگیزه‌ای زندگی را فروخته‌ و در بورس سرمایه‌گذاری کردند اما نه دولت عُرضه استفاده کردن داشت و نه مردم توانستند سود ببرند. دولت هم سرمایه‌ها را هم به باد داد و موجب نارضایتی، ورشکستگی، اختلافات اجتماعی و خانوادگی آنان شد. برنامه‌ دولت برای استفاده از ظرفیت بورس و سایر ظرفیت‌های اقتصادی هم مشاهده نمی شود. لایحه بودجه هم نشان می‌دهد سال آینده مردم باید شاهد تورم و افزایش قیمت‌ها باشند و شاید انقدر فشار بر مردم زیاد شود که حتی بورس را هم فراموش کنند.

 

افزایش سرمایه بی‌سابقه 20,183 درصدی «فجوش»

شرکت جوش و اکسیژن که 13 تیر از برنامه افزایش سرمایه 17 هزار و 790 درصدی خبر داده بود، این بار از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر تامین مالی بی سابقه 20 هزار و 183 درصدی از محل تجدید ارزیابی خبر داد. "فجوش" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 1.03 به 209.9 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بسیار کوچک حاضر در تابلو زرد بازار پایه در صورت موافقت سازمان بورس از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال و صرف افزایش سرمایه دارایی های ثابت (زمین) خواهد شد.

 

سازمان برنامه و بودجه: بسته حمایت از بورس احتمالا به‌زودی اجرا می‌شود.  

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان برنامه: بسته ۱۰ بندی وزارت اقتصاد که با هدف حمایت از بورس ارائه شده بود، در دست بررسی بوده و احتمالا به زودی آماده اجرا می‌شود. ستاد اقتصادی دولت در جلسه مورخ ۲۸ آذر مصوبه ای ۱۰ بندی برای حمایت از بازار سرمایه داشت. از این مصوبه ۱۰ بندی تنها یک بند که در خصوص سوخت گاز و خوراک صنایع بود، نیاز به تغییراتی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ و تصویب مجلس دارد و بقیه موارد از اختیارات دولت است. بر اساس این مصوبه نرخ خوراک پتروشیمی ها در سال آینده با فرمول سال ۱۴۰۰ محاسبه شده و نرخ سوخت گاز صنایع هم ۴۰ درصد نرخ خوراک پتروشیمی ها خواهد بود.

3

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین