مشاهده پست

یک شنبه 26 دی 1400-8:14

اخبار روزانه (یکشنبه 26 دی ماه)


سخنگوی کمیسیون ویژه جهش تولید: دولت سال آینده کمتر اوراق می‌فروشد!

محسن زنگنه: در نگاه اول بودجه نسبت به سال گذشته، هم در حوزه منابع و هم هزینه‌ها، بهبود نسبی داشته و در حوزه منابع از مالیات و عوارض گمرکی و فروش نفت استفاده می‌کند. سهم فروش اوراق، دارایی‌ها و همچنین سهام، نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. فروش دارایی‌ها و سهام نسبت به سال ۱۴۰۰ کمتر شده که این امر شاید با اقتصاد کلان مغایرت داشته باشد، اما در مجموع بودجه ۱۴۰۱ منابع درآمدی پایدارتر و واقعی تری نسبت به بودجه سال گذشته دارد. دولت حدود ۱۸۲ هزار میلیارد اوراق برای فروش دارد که در سال‌های آتی حتی تا سال ۱۴۰۴ باید به نحوی بازگشت اصل اوراق و سود تحقق یابد. میزان هزینه‌ها به طور منطقی افزایش یافته است. در حوزه تبصره‌ها نقدهایی بر بودجه وجود دارد که بیشتر حول محور اصلاح ساختار بودجه است.

 

پرونده افزایش سرمایه ۵۰۰ درصدی «لخزر» موقتا از دستور کار سازمان بورس خارج شد...

شرکت پارس خزر از خروج موقت پرونده افزایش سرمایه 500 درصدی از دستور کار سازمان بورس خبر داد و با توقف نماد روبرو شد."لخزر" پیرو نامه ۲۲ دی مبنی بر خروج پرونده افزایش سرمایه شرکت از دستور کار سازمان بورس اعلام کرد که در جهت رفع نواقص و تکمیل گزارش توجیهی افزایش سرمایه از جمله افزوده شدن اطلاعات مالی حسابرسی شده از اول سال ۹۹ تا ۳۱ شهریور سال جاری، کلیه اصلاحات مذکور انجام شده و طی چند روز آینده پس از تایید مجدد بازرس قانونی شرکت جهت اخذ مجوز به آن اداره ارسال خواهد شد.

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: فعالان بورسی از تغییر پیش‌‌نویس قانون بازار نگران هستند.

محمدرضا پورابراهیمی: آموزش و فضای مجازی در بازار سرمایه باید در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بحث باشد که تاکنون به هیچ عنوان این موضوع در کمیسیون مورد بررسی قرار نگرفته است. مساله‌ مطرح شده در میان فعالان بازار، متن خامی است که هیچ مصوبه‌ای در کمیته بازار سرمایه برای آن در نظر گرفته نشده است. مساله مدنظر نمایندگان مجلس فقط در قالب متنی بود که با حضور فعالان اقتصادی، رییس کانون نهادهای سرمایه‌گذاری و رییس کانون کارگزاران از آن رونمایی شد و در اختیار فعالان بازار قرار گرفت؛ بنابراین در متن رونمایی شده هیچ اشاره‌ای به مساله آموزش و فضای مجازی نشده است. تغییرات اعمال شده در خصوص آموزش و فضای مجازی که با حاشیه‌های زیادی از سوی کارشناسان همراه بود، فقط در حد یادداشتی است که یکی از اعضای مجلس آن را تنظیم کرده است تا در کمیته مورد بحث قرار گیرد.

 

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران: سازمان بورس ابلاغ کند، سامانه بومی معاملات راه‌اندازی می‌شود!

روح الله دهقان، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران: تقریبا از ابتدای خرداد ماه امسال کارهای زیرساختی این سامانه بومی به پایان رسیده و آماده فرآیند بهره‌برداری است. همه زیرساخت‌ها برای بهره‌برداری از سامانه جدید معاملاتی آماده است اما منتظر ابلاغ دستورالعمل بورس‌ها و سازمان بورس در خصوص نحوه به اجرا درآمدن این سامانه بومی هستیم. باید مشخص شود این سامانه بومی قرار است برای کدام یک از نمادها و در چه بازاری مورد بهره برداری قرار گیرد به طور قطع پس از آنکه تایید نهایی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار در این رابطه صورت گیرد اقدامات لازم برای بهره‌برداری از سامانه انجام خواهد گرفت. در حال حاضر سازمان بورس یک کارگروه مخصوص در راستای تسریع بخشی در روند راه اندازی این سامانه تشکیل داده و تا کنون نیز جلسات متعددی در این حوزه برگزار شده است.

2

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین