مشاهده پست

دو شنبه 6 تیر 1401-8:13

اخبار روزانه (دوشنبه 6 تیر)


تشکیل پرونده کیفری برای 220 مدیر بورسی  

رئیس سازمان بازرسی کل با اشاره به تشکیل پرونده کیفری و تخلفاتی برای مدیران وقت سازمان بورس و بسیاری از شرکت‌ها گفت: ٢٢٠ مدیر با مجازات انتظامی جریمه و سلب صلاحیت شدند. ذبیح‌ اله خدائیان: هنوز کسی در این پرونده بازداشت نشده اما در ورود، اقدامات مناسبی با کمک دستگاه‌های متولی صورت گرفت. شاخص بورس در سال 99 پس از صعود، با سقوط آزاد مواجه شد که ناشی از تخلفات این نهاد بود اما با بررسی آسیب‌ها وضعیت بورس رو به بهبود رفت.

 

"خودرو" از نخستین کراس اور خود رونمایی کرد!  

ایران خودرو با رونمایی از نخستین محصول کراس اوور و وعده تولید از سال آینده، مدعی رقابت با خودروهای وارداتی و روز جهان شد! نخستین محصول کراس اوور ایران‌خودرو با نام "ری‌را" و به عنوان یکی از لوکس‌ترین و مدرن‌ترین خودروهای ملی با استانداردها و تجهیزاتی در رده خودروهای مطرح اروپایی و برترین‌های آسیا رونمایی شد.

 

افزایش قیمت پایه محصولات پتروشیمی  

قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی برای معامله در بورس کالا از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی به نرخ دلار ۲۵۳۷۶۰.۵ ریالی اعلام شد. بر این اساس، هفته قبل قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی بر اساس نرخ دلار ۲۵۱۷۷۳.۵ ریالی اعلام شده بود.

 

سود سهام عدالت برای کدام سهامداران واریز می‌شود؟  

سود سهام جاماندگان سال ۹۸ هنوز واریز نشده است. مبلغ سود سهام این گروه برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی ۴۰۰ هزار تومان و برای سهام ۵۳۲ هزار تومانی، حدود ۲۰۰ هزار تومان است. بنابراین سود سهام عدالت یک میلیونی یک خانوار چهار نفره یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود و سود سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی خانوار چهار نفره، ۸۰۰ هزار تومان است. در نتیجه اگر فردی سود سهام عدالت سال ۹۸ را هم دریافت نکرده باشد، تیرماه هم سود ۵۵۰ هزار تومانی سال ۹۹ را دریافت می‌کند و هم سود ۲۰۰ هزار تومانی سال ۹۸ را، یعنی مجموعا ۷۵۰ هزار تومان! این اعداد برای دارندگان سهام یک میلیونی دو برابر می‌شود.  

2

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین