مشاهده پست

شنبه 4 تیر 1401-20:18

اخبار روزانه (یکشنبه 5 تیر)


عرضه بلوك ١/٦٢ درصدی زير مجموعه "فولاد"

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت کاردان در نظر دارد بلوک 1/62 درصدی سهام سرمایه‌گذاری توکا فولاد را به‌طور یک‌جا و نقد در بازار اول معاملات بورس به فروش برساند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود. به این ترتیب، مقرر شده 65 میلیون و 378 هزار و 570 سهم در نماد "وتوکا" روز یکشنبه 12 تیر از طریق کارگزاری بانک تجارت عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 1200 تومان و قیمت پایه کل 78/4 میلیارد تومان تعیین شده است. 

 

تغيير برنامه افزايش سرمايه "تپسی"

 شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس معروف به تپسی که 31 خرداد از افزایش سرمایه 104 درصدی از محل آورده نقدی خبر داده بود، تامین مالی را جهت اصلاح سهام شناوری طی اصلاحیه ای افزایش داد و به 110 درصد رساند. "تپسی" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 117 به 246/2 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت در صورت موافقت سازمان بورس از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی اعمال و صرف تامین منابع مورد نیاز جهت رشد و توسعه زیرساخت و شبکه مشتریان نرم افزار تپسی ،توسعه جغرافیایی و رشد عملیاتی طبق استراتژی‌های کلان مدیریتی، عملیات و بازاریابی خواهد شد.

 

رشد ٨٩ درصدی فروش "چكاوه"

گزارش عملکرد دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ این شرکت بر روی سامانه کدال منتشر شد. میزان فروش کاغذ فلوتینگ در این دوره با رشد ۸۹ درصدی، مبلغ ۳۵۰/۸۰۱ میلیون ریال است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۱۸۵/۲۶۳ میلیون ریال)، ۱۶۵/۵۳۸ میلیون ریال افزایش دارد.

 

رشد نرخ سود بازار بين بانكی

طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ سود در بازار بین بانکی با رشد 0/14 درصدی نسبت به آخرین نرخ به 20/82 درصد افزایش یافت. بنابراین گزارش این در حالی است که نرخ سود در بازار بین بانکی از چهارم آذر‌ماه به سطح 21 درصدی ورود کرد و از نیمه دی ماه کاهش یافت و به سطح 20 درصدی بازگشت که به نظر می‌رسد با حداقل تغییرات ممکن در محدوده 20 درصدی در حال تثبیت است.


سود   سهام  
3

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین