مشاهده پست

سه شنبه 11 مرداد 1401-20:13

اخبار روزانه (چهارشنبه 12 مرداد)


افزایش سرمایه 100 درصدی "سغدیر"

شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر از برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سایر اندوخته‌ها خبر داد. "سغدیر" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 335 به 670 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل سایر اندوخته‌ها اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

 

فروش اموال مازاد دولتی در بورس کالا

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی نامه‌ای نحوه اجرای جزء ۱ بند ب تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را ابلاغ کرد که براساس این تبصره قانونی، فروش اموال مازاد دولتی از طریق بورس کالا و سامانه ستاد انجام می‌شود. در نامه احسان خاندوزی به رؤسای دستگاه‌های اجرایی ملی اجازه داده شده، اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول مازاد دولتی را پس از تأیید کارگروه ملی واگذاری اموال از طریق حراج عمومی در بورس کالا یا مزایده عمومی در سامانه تدارکات الکترونیک دولت به فروش رسانده و منابع حاصل را به حساب خزانه داری کل کشور واریز کند.

 

رشد 100 درصدی سود نقدی سهام عدالت

سود نقدی پرداخت شده به سهامداران سهام عدالت سال گذشته حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان بود. دستیار رئیس سازمان بورس گفت: با توجه به برگزاری مجمع فولاد و در پیش بود مجامع فارس، جم، حکشتی، شراز، رمپنا و دیگر شرکت‌ها، پیش‌بینی می‌شود سود نقدی امسال سهام عدالت با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی از ۶۰ هزار میلیارد تومان عبور کند.

 

تمدید یک‌ماهه مجوز افزایش سرمایه "بسویچ"

شرکت پارس سویچ 21 خرداد مجوز افزایش سرمایه 294 درصدی را از سازمان بورس دریافت کرد اما نتوانست در مهلت قانونی 60 روزه اقدام به برگزاری مجمع فوق‌العاده کند و درخواست تمدید کرد. به همین دلیل سازمان بورس با تمدید 30 روزه مهلت استفاده از این مجوز و تا 17 شهریور ماه موافقت کرد.  "بسویچ" سرمایه فعلی را از 200 به 788.9 میلیارد تومان می‌رساند. تامین مالی این شرکت حاضر در بازار دوم معاملات بورس از محل تجدید ارزیابی برای اصلاح ساختار مالی ، اعمال می‌شود.


سهام   عدالت  
4

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین