مشاهده پست

سه شنبه 21 دی 1400-7:23

اخبار روزانه (سه شنبه 21 دی ماه)


رییس کمیسیون صنایع مجلس: سایپا و ایران خودرو حیاط خلوت دولت نیست!

عزت اله اکبری تالار پشتی: دخالت‌های وزیر صنعت در عزل و نصب‌های مدیران ارشد این دو خودروساز وجهه قانونی ندارد و کمیسیون صنایع مجلس با این مسئله برخورد خواهد کرد. سایپا و ایران خودرو حیاط خلوت دولت نبوده و مغایر با منافع ملی و قواعد درست اداره یک بنگاه اقتصادی است. دولت باید در اصلاح ساختار این شرکت ها کمک کند تا در شرایط مساوی با خودرو سازان بخش خصوصی رقابت داشته باشند. چرا که نگاه دولت همواره دستوری و هزینه ساز بوده و موجب نارضایتی مردم شده است. موفقیت وزارت صنعت در این حوزه در گرو مشورت و همکاری با مجلس است.

 

آخرین وضعیت ورود سرخابی‌ها به فرابورس

حجت اسماعیل‌ زاده: مدت‌هاست بحث ورود دو تیم ورزشی استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه وجود دارد و در ابتدا بحث پذیرش این شرکت‌ها در بازار اصلی مطرح بود، اما با توجه به مختصات مالی غیراستاندارد این دو تیم ورزشی، آن‌ها امکان حضور در بازار اصلی را ندارند. اکنون نیز ۲ تیم استقلال و پرسپولیس فرایند سهامی عام شدن را در سازمان بورس طی می‌کنند و درصورتی‌که طی این فرایند با سرعت انجام شود و به سهامی عام تبدیل شوند، در کمیته درج فرابورس مورد بررسی قرار خواهند گرفت. درباره این‌گونه شرکت‌ها نمی‌توان زمان دقیقی را اعلام کرد اما استقلال و پرسپولیس اکنون در حال طی فرایند سهامی عام شدن نزد سازمان بورس هستند.

 

رییس سابق صدا و سیما مدیرعامل بزرگترین شرکت بورس

عبدالعلی علی عسگری رئیس سابق سازمان صدا و سیما به عنوان مدیرعامل جدید هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس منصوب و جایگزین جعفر ربیعی شد که از اسفند سال 96، عهده دار این پست بود. عسگری سوابقی چون مشاور در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مراکز ایرانگردی و جهانگردی، بنیانگذار فروشگاه‌های رفاه، مدیر بنیاد فرهنگی پژوهشی غرب‌شناسی، ریاست سازمان صدا و سیما، عضویت در قرارگاه فضای مجازی و از طراحان اصلی شورای عالی فضای مجازی، عضویت شورای سیاست‌گذاری سازمان اوقاف و امور خیریه و مشاور رئیس قوه قضائیه را در کارنامه کاری دارا است.

 

«تجلی» به‌زودی بازگشایی می‌شود...  

معاون پذیرش فرابورس: شرکت‌های پروژه محور در قدم اول کلیات طرح را برای بررسی به هیات پذیرش ارسال می‌کنند و درصورتی‌که هیات پذیرش با طرح موافقت کند برای دریافت مجوز پذیره‌نویسی به سازمان بورس ارجاع داده می‌شود و بعد از دریافت مجوز، پذیره‌نویسی در فرابورس انجام می‌شود. "تجلی" در حال طی مراحل ثبت افزایش سرمایه است و با اتمام این مرحله، گشایش نماد به‌زودی انجام خواهد شد.

2

مبین سرمایه هم هر روز یک آش برایمان می پزداین اسمارت دیگر چه صیغه ای آورده
لیلی صیادی سه شنبه 21 دی 1400-12:11 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
عالی بود ممنون از زحماتتون
سحرگل آهن جان سه شنبه 21 دی 1400-11:25 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین