مشاهده پست

سه شنبه 2 آذر 1400-8:10

اخبار روزانه (سه‌شنبه 2 آذر ماه)


نگرانی مجلس از اوضاع بورس و احتمال استیضاح خاندوزی!

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون اقتصادی در خصوص شرایط بورس و عرضه اوراق‌ بدهی دولت ، نگرانی‌هایی را داشته و دارند و این مسئله احتمال استیضاح وزیر اقتصاد را کمی قوت می‌بخشد اما این موضوع هنوز از قاطعیت کافی برخوردار نیست و مجلس در نظر دارد حداکثر همکاری را برای بهبود شرایط معیشتی مردم با دولت انجام دهد.  

 

اعلام شرایط و زمان عرضه بلوک ۱/۴۸ درصدی «ثاژن»

بلوک ۱/۴۸ درصدی شرکت سخت آژند توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی به‌طور عمده و نقد در بازار پایه فرابورس روانه میز فروش می شود. 5 میلیون و 939 هزار و 97 سهم در نماد "ثاژن 4" با موضوع فروش اوراق بهادار بازداشتی روز سه شنبه 9 آذر از طریق کارگزاری بانک پاسارگاد عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 496 تومان، قیمت پایه کل 2.9 میلیارد تومان و سپرده حضور در رقابت 294.5 میلیون تومان تعیین شده است.  

 

انتقال نماد «ذوب» به بورس و وعده روزهای خوش برای سهامداران...

مدیرعامل ذوب آهن: با پیگیری امور از سازمان های مربوط و با موافقت هیأت پذیرش و درج نماد "ذوب" در تابلو بورس، شاهد معاملات در این بازار خواهیم بود. ذوب آهن جزو شرکت های بزرگ صنعت فولاد و سهام آن نیز همواره از اقبال بالای سرمایه گذاران برخوردار است. از این رو پس از انتقال به تابلو بورس، شاهد حضور این نماد در کنار سهام شرکت های بزرگ و تاثیرگذار بر شاخص بورس خواهیم بود و شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری که مایل به انطباق سرمایه گذاری با روند شاخص بورس هستند ، می توانند سرمایه را به این نماد نیز اختصاص دهند. این تغییر باعث می شود ذوب آهن از معافیت های مالیاتی بیشتری برخوردار شود که بر سودآوری شرکت نیز اثرگذار است.

 

آغاز عملیات بازارگردانی در «شجم» و «شاروم»  

مدیر عملیات بازار شرکت فرابورس: در راستای مجوز فعالیت و درخواست صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی معیار برای بازارگردانی سهام شرکت پتروشیمی تخت جمشید، بازار گردانی در نماد شجم با استفاده از روش مبتنی بر حراج از چهارشنبه سوم آذر آغاز می‌شود. همچنین پیرو مجوز فعالیت و درخواست صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی خلیج فارس مبنی بر بازارگردانی سهام شرکت پتروشیمی ارومیه، بازارگردانی در نماد شاروم با استفاده از روش مبتنی بر حراج از چهارشنبه سوم آذر آغاز می‌شود.


بازارگردانی   عرضه   بلوکی  
2

بسیار عالی و آموزنده..👏🏻👏🏻👏🏻
محمد صادق زارعی سه شنبه 2 آذر 1400-18:37 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
عالی بود ممنون از زحماتتون
محمد آهن جان سه شنبه 2 آذر 1400-10:24 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
مرسی
عباس کریم زاده سه شنبه 2 آذر 1400-8:39 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین