مشاهده پست

شنبه 27 آذر 1400-12:37

تحلیل بنیادی غاذر

تناژ فروش برابر با سال 99، نرخ فروش آبان و حاشیه سود ناخالص 6 ماهه 1400 است. با توجه به موارد مذکور، غاذر توانایی کسب سود 1،657 ریال به‌ازای هر سهم را دارد. قیمت سهم 36,520 است و پی بر ای 22 دارد که در گروه غذایی عدد بالا محسوب می‌شود.


شرکت صنایع غذایی آسان تولید کننده و عرضه کننده انواع محصولات غذایی با رعایت دقیق استانداردهای روز جهانی در ایران است. منابع انسانی شایسته آسان بهترین مواد اولیه را با استفاده از تکنولوژی های روز به کار می گیرند تا آسان بتواند ضمن پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود در جامعه، با ارائه کیفیتی قابل رقابت در سطح تولیدات غذایی در سطح کشور و بازارهای بین المللی گام نهد. آسان با بیش از 50 سال سابقه تولید در کنار تلاش هرچه بیشتر برای افزودن غذای سالم و مغذی به سبد تغذیه خانواده، همواره پایبند به تعهدات خود در طول زنجیره تامین و نیز در ارتباط با تمامی گروه های ذینفع، به ویژه مشتریان(خریداران عمده، توزیع کنندگان خرد و مصرف کنندگان) است.

کشت و صنعت پیاذر در جایگاه رهبری ماندگار در مواد غذایی نیمه آماده در ایران تلاش داریم تا طعم لذت بخش غذای سالم و مفید را به مردم خود و سایر کشورها هدیه کنیم.  با توجه به واقعیات و ضرورت های صنعت تولید کتلت و سبزی های خشک پاک شده در ایران، اهداف بلند مدت این مجموعه در ارتباط تنگاتنگ با وضعیت این ماده غذایی در آینده در ارتباط با تمامی افراد جامعه می باشد. سرانه مصرف کتلت در ایران در مقایسه با سایر کشورها، از نقاط مختلف جهان بسیار کم می باشد اما با توجه به فواید مصرف سویا در سبد غذایی تمامی خانواده ها یکی از کلیدی ترین نقطه در تدوین اهداف بلند مدت شرکت صنایع غذایی آسان همانا وجود یک بازار مصرف عظیم به صورت بالفعل و یک بازار مصرف فزاینده به صورت بالقوه در هر سال بوده که مسلماً با توجه به اهمیت غذایی ذاتی این ماده افزایش ظرفیت های تولیدی امری بایسته و اجتناب ناپذیر می باشد.

 

سهامداران 

 

سرمایه

 

ظرفیت تولید و فروش

 

گزارشات ماهانه

غاذر 19 محصول مختلف می کند و عملکرد خود را به صورت ماهانه ارائه می نماید. از بین محصولات تولیدی شرکت، 7 محصول مهمتر هستند و در حدود 95% مبلغ فروش شرکت را شامل می شوند. فلذا با توجه به گستردگی اطلاعات، تنها وضعیت این 7 محصول را بررسی کرده ایم.

 

تولید و فروش

در ادامه تحلیل جزئیات تناژ، نرخ و مبلغ فروش محصولات را بررسی کرده و به برآورد سودآوری می پردازیم.