مشاهده پست

شنبه 24 اردیبهشت 1401-20:41

اخبار روزانه (یکشنبه 25 اردیبهشت)


سهام عدالت قابل معامله می‌شود

بعد از اصلاح آیین‌نامه، اجرای سهام عدالت مجامع عمومی شرکت‌های استانی سهام عدالت برگزار می‌شود و بعد از آن شورای عالی بورس تصمیم می‌گیرد زمان معاملاتی شدن سهام عدالت چه وقتی باشد. متأسفانه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت زیر قیمت واقعی خرید و فروش می‌شد و برای حفظ حقوق سهامداران عدالت نماد شرکت‌های استانی بسته شد و کارگروهی برای اصلاح آیین نامه تشکیل شده، گزارش‌های کارگروه به شورای عالی بورس عرضه می‌شود و بنابراین معاملاتی شدن سهام عدالت مستلزم مقدماتی است که باید فراهم شود.

 

حذف عوارض صادراتی انواع ورق فولادی، ميله و تيرآهن

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت اعلام کرد: پیرو نامه های ۷ و ۲۱ اردیبهشت با توجه به تغییر قیمت‌های صادراتی، جدول اصلاحی جدید مشمول اخذ عوارض صادراتی به همراه درصد اخذ عوارض کالاهای صنایع معدنی جهت اقدام لازم ایفاد می‌شود. عوارض صادراتی محصولات فولادی (انواع ورق فولادی و میلگرد و تیرآهن)، حذف شد. عوارض شمش و آهن اسفنجی به ۲ درصد و عوارض اسلب به ۵ درصد کاهش یافت.

 

عرضه گواهی سپرده نفت در بورس

در این طرح با هدف تنوع در روش‌های فروش نفت، شرکت ملی نفت ایران ابزار جدیدی را در فروش با قابلیت بورس طراحی کرده و شیوه جدیدی برای سرمایه‌گذاری مردم و پس‌انداز و دارایی‌ها ایجاد می‌شود تا مردم اقدام به خرید اوراق بهادار با پشتوانه نفت کنند. در شرایط تحریم 40 درصد به صادرات نفت ایران اضافه شد که در صورت لغو تحریم‌ها دو برابر خواهد شد. افزایش تولید نفت به 5/7 میلیون بشکه در روز، طرح کارشناسی است که میدان به میدان مشخص شده اما برای تحقق نیازمند 90 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری است. در سفر رئیسی به روسیه، قراردادهایی قطعی به امضا رسید و درحال حاضر 5 میدان در ایران توسط روس‌ها در حال توسعه است و در آینده‌ای نزدیک هم توسعه دو میدان دیگر توسط روس‌ها آغاز می‌شود.

 

رشد نرخ سود بازار بين بانكی

طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ سود در بازار بین بانکی با رشد 0/01 درصدی نسبت به آخرین نرخ به 20/45 درصد افزایش یافت. این در حالی است که این نرخ از چهارم آذر ماه به سطح 21 درصدی ورود کرد و از نیمه دی ماه کاهش یافت و به سطح 20 درصدی بازگشت که  به‌نظر می رسد با حداقل تغییرات ممکن در محدوده 20 درصدی در حال تثبیت است.

 


عرضه   اولیه  
3

سلام. نمیشد قبلش یه پیام بدید بعد عرضه اولیه ما رو تو صف خرید بفروشید؟
مصطفی کهن یک شنبه 25 اردیبهشت 1401-18:10 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین