مشاهده پست

سه شنبه 31 خرداد 1401-20:28

اخبار روزانه (چهارشنبه 1 تیر)


افزايش سرمايه ٤٠٠ درصدی "افق"

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش از لغو برنامه افزایش سرمایه 400 درصدی از محل تجدید ارزیابی و بررسی تامین مالی از محل سود انباشته با امکان بهره‌مندی از معافیت مالیاتی خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای چهارشنبه شد. "افق" اعلام کرد: نظر به زمان‌بر شدن فرآیند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی مصوب 6 بهمن سال 99 و متعاقبا شفاف سازی 21 مهر سال گذشته در خصوص آخرین وضعیت و دلایل زمان‌بر شدن، مقرر شد درباره افزایش سرمایه از محل سود انباشته، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در این مقطع کن لم یکن تلقی شده و در خصوص استفاده از این امکان در زمان مقتضی بررسی‌های لازم صورت پذیرد. همچنین اطلاع رسانی در ارتباط با افزایش سرمایه از محل سود انباشته متعاقبا اعلام خواهد شد. 

 

افزايش سرمايه ١٠٤ درصدی "تپسی"

شرکت پیشگامان فناوری و دانش آرامیس معروف به تپسی از برنامه افزایش سرمایه 104 درصدی از محل آورده نقدی خبر داد. "تپسی" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 117 به 239/2 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی خواهد بود تا صرف تامین منابع مورد نیاز جهت رشد و توسعه زیرساخت و شبکه مشتریان نرم افزار تپسی ،توسعه جغرافیایی و رشد عملیاتی طبق استراتژی‌های کلان مدیریتی، عملیات و بازاریابی شود. 

 

اعلام میزان و زمان پرداخت سود نقدی "وتجارت"

در مجمع بانک تجارت صورت‌های مالی منتهی به سال ۱۴۰۰ این بانک تصویب و گزارش عملکرد و گزارش حسابرس قانونی بانک قرائت شد. در این مجمع صورت‌های مالی منتهی به سال ۱۴۰۰ این بانک با تحقق ۲۰۱ ریال سود برای هر سهم وتجارت و پرداخت ۲۰ ریال از سود محقق شده به سهامداران تصویب شد، که سهامداران حقیقی که در سامانه سجام ثبت نام کرده اند از تاریخ ۵ تیرماه سود آن‌ها به حساب معرفی شده در سامانه سجام واریز می‌گردد. سهامداران حقیقی که در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند می‌توانند از تاریخ ۱۰ مردادماه با مراجع به هریک از شعب بانک تجارت در سراسر کشور با ارائه کارت ملی و اعلام کد بورسی سود خود را دریافت کنند.


قول رییس مجلس به کاهش مالیات و افزایش سود تولید‌کنندگان

محمد باقر قالیباف در جمع فعالان اصناف گفت: کل مالیات دریافتی از چند میلیون کسبه خرد و امثالهم کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان اما فرار مالیاتی هزار نفر بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است. وی افزود: قول شرف می‌دهم مالیات تولیدکنندگان به حداقل رسیده و منجر به کسب سود چند برابری شود . حتی سود این گروه از سرمایه دارانی که کاری نمی‌کنند و سپرده گذاری می‌کنند، بیشتر شود اما باید با هوشمندسازی سیستم، فراریان مالیاتی مشخص شوند.


افزایش   سرمایه  
4

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین