مشاهده پست

دو شنبه 1 آذر 1400-8:10

اخبار روزانه (دوشنبه 1 آذر ماه)


انتقاد از سازمان بورس در پیگیری واریز سود معوق سهام عدالت...

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: قرار بود، پس از پایان مهلت 10 ساله تسویه اقساط سهام عدالت از سود سالانه این سهام قابلیت آزادسازی پیدا کند و سود سالانه هم بصورت نقدی به حساب مشمولان واریز شود. با گذشت بیش از 15 سال از اجرای این طرح، سهامداران از اختیار مدیریت و مالکیت اصل سهام برخوردار نیستند و سود سهام عدالت آنها نیز به‌صورت کامل به حساب واریز نشده است. سازمان بورس به عنوان نهاد مسئول در این زمینه این موضوع را پیگیری نکرده و با متخلفان نیز برخوردی نداشته است. از این رو کمیسیون اصل 90 مجلس این مطالبه عمومی را به نمایندگی از 50 میلیون سهامدار عدالت پیگیری می کند که در آینده نزدیک اطلاع‌رسانی لازم انجام و جزئیات بیشتری منتشر می شود.  

 

افزایش سرمایه سنگین ۱۱۷۳ درصدی شستا تایید شد!

افزایش سرمایه ۱۱۷۳ درصدی شستا از محل تجدید ارزیابی توسط حسابرس و بارزس قانونی شستا تایید شد تا در صورت صدور مجوز به بزرگترین شرکت بورس از لحاظ سرمایه اسمی تبدیل شود. طبق نظر حسابرس و بارزس قانونی شرکت ، افزایش سرمایه 1173 درصدی "شستا" از محل اعلامی، بلامانع است. بنابراین تنها گام باقی مانده برای افزایش سرمایه "شستا"، تایید سازمان بورس و صدور مجوز است.

 

لغو عرضه ۴۰ میلیون اوراق اختیار فروش تبعی «بوعلی»

پتروشیمی بوعلی سینا از لغو انتشار 40 میلیون برگ اوراق اختیار فروش تبعی با توجه به قیمت سهام شرکت و روند بازار سرمایه خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای دوشنبه شد. بر این اساس، در جلسه 29 آبان هیأت مدیره، نامه 26 مهر رئیس امور مالی با موضوع عدم صدور اوراق تبعی شرکت مطرح و پس از بحث و بررسی و با توجه به قیمت سهام شرکت و روند قیمت ها در بازار سرمایه، مصوبه هیأت مدیره لغو و صدور اوراق تبعی منتفی شد.

 

پیگیری مجدد افزایش سرمایه ۴۵ درصدی «وبملت»  

بانک ملت از طی مراحل رسیدگی به برنامه افزایش سرمایه ۴۵ درصدی از دو محل سود انباشته و اندوخته از سوی سازمان حسابرسی خبر داد. سازمان حسابرسی در سال ۹۹ ذخایر منظور شده در صورت های مالی برای مالیات، مطالبات مشکوک الوصول و کسری تعهدات اکچوئری را کافی ندانست و افزایش سرمایه پیشنهادی هیات مدیره را تایید نکرد. در صورت‌های مالی سال ۹۹ ذخایر مورد نیاز برای مالیات و مطالبات مشکوک الوصول در حساب ها منظور و متعاقباً درخواست رسیدگی مجدد و اظهار نظر به بازرس قانونی ارسال شد که اکنون توسط سازمان حسابرسی در حال رسیدگی است و به محض دریافت گزارش نسبت به انتشار آن در سامانه کدال جهت اطلاع سهامداران اقدام خواهد شد.


سهام   عدالت   افزایش   سرمایه  
3

عالی بود ممنون از زحماتتون
بی بی سلطان افروز دو شنبه 1 آذر 1400-10:3 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
بسیار عالی
عباس کریم زاده دو شنبه 1 آذر 1400-9:1 1 پاسخ
مشاهده بیشتر
به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین