مشاهده پست

یک شنبه 25 اردیبهشت 1401-20:19

اخبار روزانه (دوشنبه 26 اردیبهشت)


تمديد عمليات بازارگردانی "قثابت"

عملیات بازارگردانی شرکت قندی حاضر در بورس با دامنه مظنه 3 درصدی، حداقل حجم معاملات روزانه و سفارش انباشته تا یک سال دیگر تمدید شد. مریم کشمیری مدیر عملیات بازار نقد شرکت بورس تهران اعلام کرد: عملیات بازارگردانی شرکت قند ثابت خراسان تا 25 اردیبهشت سال 1402 تمدید شد.

 

اعلام قيمت پايه محصولات پتروشيمی

قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی برای معامله در بورس کالا از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی به نرخ دلار ۲۴۹۲۰۳/۵ ریالی اعلام شد. بر این اساس، هفته قبل قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی بر اساس نرخ دلار ۲۴۹۶۳۸ ریالی اعلام شده بود.

 

امکان استفاده از ارز حاصل از صادرات شرکت‌های پتروشیمی

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت طی نامه‌ای به رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک در خصوص مجاز شدن استفاده پتروشیمی‌ها از ارز حاصل از صادرات اعلام کرد: پیرو مندرجات بند دوم نامه ۲۰ اردیبهشت در خصوص مستثنا شدن شرکت‌های عمده عرضه‌کننده ارز در نیما از فهرست شرکت‌های مجاز به استفاده از ارز حاصل از صادرات، برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۹۷ تا ۱۴۰۰ موضوع تصمیمات جلسه ۲۱ فروردین کمیته ماده ۲ که برپایه مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی اتخاذ شده، دستور فرمایید محدودیت فوق برای شرکت‌های موصوف (صرفاً برای اقلام خارج از فهرست ابلاغی مربوط به کالاهای مشمول قیمت‌گذاری) در سامانه‌های تجاری ملغی شود.

 

اعلام تاریخ واریز سود سهام عدالت

سود سهام عدالت برای بیش از 2 میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت پرداخت نشده که علت اصلی آن عدم ارائه شماره شبای نامعتبر بود. از این دسته سهامداران درخواست می‌شود هرچه سریعتر اقدام به ثبت اطلاعات در سامانه سجام کنند تا از این طریق امکان شناسایی آنها برای پرداخت سود فراهم شود. سهامداران می‌توانند از طریق مراجعه به سایت سهام عدالت شماره شبا را وارد یا ویرایش کنند. در یک سال اخیر ممکن است حساب برخی مشمولان سهام عدالت بنا بر قوانینی که در بازار پول وجود دارد راکد یا مسدود شده باشد. تحت تاثیر چنین اتفاقی دیگر از سمت بانک‌ها امکان واریز وجه وجود ندارد. مسئله دیگر مربوط به حساب افراد در بانک‌هایی بود که با بانک سپه ادغام شدند و شماره جدید شبا برای آن‌ها معرفی نشده است. سود مشمولان سهام عدالت محفوظ است و در بازه زمانی مختلف با شناسایی افراد واریز سود آن‌ها صورت می‌پذیرد. نخستین زمان واریز سود هفته آینده و ۳۱ اردیبهشت است. مشمولان تا ۳۰ اردیبهشت می‌توانند مشخصات را در سایت ارسال کنند.


سهام   عدالت  
3

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین