مشاهده پست

دو شنبه 19 اردیبهشت 1401-20:34

اخبار روزانه (سه شنبه 20 اردیبهشت)


اعطای وام بانكی برای سهامداران بورس

معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: وثیقه قرار دادن دارایی سهام افراد برای دریافت وام با همکاری دو بانک ملی و قرض‌الحسنه مهر ایران عملیاتی می‌شود. در تلاش هستیم زیر ساخت وثیقه قرار گرفتن همه نمادها یا همه سهام سهامداران را آماده کنیم و به صورت الکترونیکی در اختیار بانک‌ها قرار دهیم تا آن‌ها بتوانند به پشتوانه وثیقه سهام به سهامداران تسهیلات ارائه دهند. بانک ملی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در این زمینه پیشتاز هستند و به زودی با فراهم شدن بسترهای قانونی، این دو بانک ارائه تسهیلات را آغاز خواهند کرد.

 

پاداش برای گزارش دهندگان تخلفات بورسی

مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس گفت: به گزارش‌دهندگان تخلفات بورس، معادل ۱۰ تا ۳۰ درصد جریمه اعمال شده متخلفان، پاداش پرداخت می‌شود. در اواخر سال ۹۸ سامانه‌ای به نام دیده‌بان سلامت بازار در تارنمای بازار بورس با رویکرد نظارت افراد به عنوان یک ناظر بیرونی در بازار سرمایه طراحی شد که گزارش دهندگان تخلفات، مشمول دریافت پاداش می‌شوند. 

پذیره‌نویسی صندوق اوراق دولتی با ساختار ETF در فرابورس

مدیر عامل فرابورس ایران گفت: صندوق اوراق مختص دولتی با ساختار ETF در فرابورس پذیره‌نویسی خواهد شد. این نوع از صندوق‌ها صرفا امکان خرید اوراق درآمد ثابت (با تمرکز بر اوراق دولتی) و سپرده بانکی دارد. اوراق درآمد ثابت دولتی و اسناد خزانه اسلامی بیش از 75 درصد دارایی این نوع صندوق است.

 

بانك ملت به سهامداران خود ٥٥ هزار ميليارد سهام جايزه می‌دهد

بانک ملت که با نماد وبملت و سرمایه 207/042 میلیارد و 862 میلیون ریال، در بازار سرمایه کشور فعال است، افزایش سرمایه خود به مبلغ 55/000 هزار میلیارد ریال را در دستور کار قرار داده است. بر اساس ابلاغ سازمان بورس و اوراق بهادار، در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت بانک ملت (سهامی عام) مطابق با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام بوده و افزایش سرمایه یادشده با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر سازمان مذکور بلامانع اعلام گردیده است. تعداد سهام جدید قابل انتشار بانک ملت در این افزایش سرمایه، 55 میلیارد سهم با ارزش اسمی یک هزار ریال برای هر سهم عنوان شده که مبلغ تامین این افزایش سرمایه از محل سایر اندوخته‌ها خواهد بود.


صندوق   etf  
4

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین پیش بینی بازار مبین